7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування


В Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування - це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських,районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Це свято притаманного українцям способу суспільного життя, в основі якого самоврядне суспільство. Це давня слов’янська і давньоруська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють обраним ними представникам і наділяють їх владними повноваженнями. Тільки така влада і є справді народною - владою не над суспільством, а легітимною владою самого суспільства, для суспільства і в інтересах суспільства.

15 жовтня 1985 року європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, який іменується «Європейська хартія місцевого самоврядування». Цей пакт зіграв і продовжує грати виключно важливу роль у становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і нових європейських демократіях. Особливо важливе значення має Хартія для незалежної України, де інститут місцевого самоврядування був на 70 років заборонений і тепер його поновлення відбувається з величезними зусиллями і проблемами.

15 липня 1997 року Верховна Рада України ратифікувала Хартію, яка таким чином стала частиною національного законодавства. На жаль, з часу ратифікації Україною Хартії законодавство про місцеве самоврядування так і не приведено у відповідність з рядом її базових положень. Певні надії покладалися після введення Дня місцевого самоврядування в Україні, який був визначений Указом Президента від 25.11.2000 № 1250/2000. Саме 7 грудня 1990 року Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування».

Система місцевого самоврядування повинна відповідати потребам суверенної цілісної держави. І День місцевого самоврядування міг би стати справжнім орієнтиром, правовою основою в процесі перебудови сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні.


Джерело
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Поделиться с друзьями:
Просмотров: 78
Дата: 7-12-2017
Комментариев: 0
Категория: Все новости / События

Закон про Державну службу наблизив її до європейських стандартів

Закон про Державну службу наблизив її до європейських стандартів
Cьогодні вже можна підводити перші підсумки впровадження реформи державної служби, започаткованої цим законом
ПОДРОБНЕЕ
18-05-2017

"Батьківщина" перешкоджає очищенню Чернівецької міськради від "регіоналів", - Максим Бурбак (відео)

Представники фракції "Батьківщина" в парламентському Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування гальмують розгляд питання про перевибори Чернівецької
ПОДРОБНЕЕ
16-05-2017

Увага Херсонці! Оновлена програма житлових субсидій почне діяти з травня

Увага Херсонці! Оновлена програма житлових субсидій почне діяти з травня
З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних
ПОДРОБНЕЕ
27-04-2017

"Продовжуємо далі впроваджувати реформу по децентралізації влади в Україні." - Максим Бурбак

"Продовжуємо далі впроваджувати реформу по децентралізації влади в Україні." - Максим Бурбак "Разом з прогресивною частиною громади Сокирянщини відстояли право бути Новодністровській ОТГ. Чекаємо на
ПОДРОБНЕЕ
20-04-2017

Студентська молодь долучилась до акції з благоустрою «За чисте довкілля»

Студентська молодь долучилась до акції з благоустрою «За чисте довкілля»
Традиційно у передсвяткові весняні дні відбуваються заходи з благоустрою, які об’єднують небайдужих мешканців територіальних громад, міст, селищ та сіл, колективи установ, підприємств та організацій.
ПОДРОБНЕЕ
15-04-2017
О сайте
Авторизация
«    Декабрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031