У Херсоні планують прийняти програму розвитку і функціонування державної мови

У Херсоні планують прийняти програму розвитку і функціонування державної мови


Депутати Херсонської міської ради розглянуть «Програму розвитку і функціонування української мови у місті Херсоні на 2017—2018 роки». Відповідний проект рішення опубліковано на сайті міської ради.

У пояснювальній записці до проекту вказано, що метою Програми є створення належних умов для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму в громадян України, розширення сфери вживання державної мови, виховання любові, поваги до неї у жителів міста, визначення стратегічних пріоритетів і орієнтирів у подоланні деформації національного мовно-культурного та мовно-інформаційного простору, зміни в місті інформаційного середовища на користь державної мови. Актуальність створення окремої програми пояснюється тим, що «мовне середовище в нашому місті за змістом і формою не стало справді українським».

Документ визначає низку завдань щодо розширення сфери і мотивації вживання української мови. Зокрема, пропонується проводити моніторинги дотримання законодавства про захист прав споживачів і мовного питання при реалізації товарів та наданні послуг на споживчому ринку Херсона; не допускати на територію області товарів для споживачів без інформації державною мовою та проводити моніторинг дотримання мовного режиму в навчально-виховному процесі в усіх навчальних закладах. Планується заміна вивісок, повідомлень, рекламної продукції, розміщеної на території міста, на державну мову. В міському бюджеті будуть виділені кошти на придбання українськомовних книжок популярних авторів для міських бібліотек. Також планують українізувати всю інформацію, що надається усно або письмово у транспорті загального користування.

У рамках програми також планується організація на базі середніх шкіл міста курсів із вивчення української мови для представників національних меншин, вимушених переселенців з АР Крим та сходу України, які виявили бажання вивчати українську мову; проведення конкурсу творів серед учнів середніх шкіл з наданням переможцям грошових призів; виплата премій учителям української мови, чиї учні отримали найкращі результати із ЗНО, а також закупівля підручників для шкіл. На реалізацію згаданих заходів у 2017—2018 роках планують закласти у бюджет 3,5 млн гривень, з яких 3 млн — на придбання підручників для шкіл і бібліотек. Більшість інших заходів фінансуватимуться в рамках інших програм або реалізовуватимуться без додаткових коштів.

Джерело
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Поделиться с друзьями:
Просмотров: 94
Дата: 2-10-2017
Комментариев: 0
Категория: Все новости

Сьогодні 26 вересня - Європейський день мов

Сьогодні 26 вересня - Європейський день мов
26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше
ПОДРОБНЕЕ
26-09-2017

Які зміни відбудуться стосовно ЗНО-2018

Які зміни відбудуться стосовно ЗНО-2018
8 вересня набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право
ПОДРОБНЕЕ
13-09-2017

Херсонців запршують на безкоштовні курси української мови

Херсонців запршують на безкоштовні курси української мови
В Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара вже п’ятий рік херсонці мають можливість відвідувати безкоштовні курси української мови.
ПОДРОБНЕЕ
6-09-2017

Останній дзвоник для школярів пролунає 26 травня

Останній дзвоник для школярів пролунає 26 травня
26 травня в усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста пролунає «останній дзвоник». Урочисті заходи відбудуться за участі батьків, громадських організацій, депутатів міської та селищних рад.
ПОДРОБНЕЕ
24-05-2017

У Херсоні відбудеться Форум школярів «Європейський Херсон»

У Херсоні відбудеться Форум школярів «Європейський Херсон»
Сьогодні о 13.00 в ККЗ «Ювілейний» відбудеться Форум школярів «Європейський Херсон», який відкриває цикл міських заходів, присвячених Року англійської мови в Україні.
ПОДРОБНЕЕ
25-02-2016
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 14 дней со дня публикации.
О сайте
Авторизация
«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031